Prehľad projektu
- Názov projektu: Vistula Corporate Campus - Tower A & B
- Typ projektu: Grade-komerčný kancelársky komplex
- Poloha: Varšavská obchodná štvrť, Varšava, Poľsko
- Produkty SGL: Hliníkový tepelne lomený záves, hliníkové krídlové okná, oceľové vchodové dvere RC3, hliníkové skladacie vchodové systémy
- Mierka: 86 000 m² hrubá podlahová plocha, 22-poschodové dvojité veže
- Dokončenie: Q3 2025
- Klient: Pan-European Real Estate Development Group
Projekt
Vistula Corporate Campus predstavuje jeden z najambicióznejších projektov v oblasti komerčných nehnuteľností vo Varšave za desaťročie - dvojité 22{4}}poschodové veže s rozlohou 86 000 m² kancelárskych priestorov-A, prepojené 4-poschodovým maloobchodným a pohostinským pódiom. Projekt, ktorý sa nachádza na nábreží Visly, požadoval riešenie presklenia, ktoré by mohlo poskytnúť vizuálnu drámu takmer úplne presklenej fasády a zároveň spĺňať prísne poľské normy energetickej účinnosti a rovnako prísne bezpečnostné požiadavky klienta.
Spoločnosť SGL bola vybraná prostredníctvom výberového konania štyroch európskych a dvoch ázijských výrobcov. Výberové kritériá zvažovali tri faktory rovnako: súlad s technickou certifikáciou (EN 1627, EN 1279 tepelné), spoľahlivosť dodávateľského reťazca v rámci 18-mesačného harmonogramu dodania a schopnosť technickej podpory po inštalácii na európskom trhu.

Výzvy klientov
Výzva 1: Tepelná zhoda podľa poľských energetických predpisov
Poľské predpisy WT 2021 (Warunki Techniczne 2021) stanovujú maximálne hodnoty Uw1,1 W/m²K pre oknáv komerčných budovách a1,3 W/m²K pre obvodové steny. So 72 % zasklenými fasádami na fasádach veží si dosiahnutie týchto hodnôt vyžadovalo tepelne rozbitý hliníkový systém schopný konzistentného továrenského -kontrolovaného U- výkonu v meradle.
Počiatočné architektonické špecifikácie požadovali viditeľnú výšku od-po{1}}stropu 2,85 m na poschodie -, čo si vyžadovalo zjednotené moduly závesových stien pokrývajúce celú výšku podlaží s minimálnymi viditeľnými líniami.
Výzva 2: Bezpečnostná špecifikácia pre vysoké-požiadavky nájomcu
Hlavný nájomca projektu -, nadnárodná spoločnosť poskytujúca finančné služby, ktorá zaberá poschodia 8 – 16 - špecifikovanéMinimálne EN 1627 RC3pre všetky hlavné prístupové dvere, pričom RC4 sa vyžaduje pre dve vyhradené serverové miestnosti a prístupové body k trezoru. Tradičné komerčné hliníkové dverové systémy nespĺňali požiadavky RC3 pri požadovaných veľkostiach otvoru (konfigurácie s dvojitým krídlom 900 × 2 100 mm).
Výzva 3: 18-mesačné okno dodania s nulovou toleranciou oneskorenia harmonogramu
Časová os vývoja bola viazaná na vopred{0}}dohodnutý dátum obsadenia nájomcom, ktorý niesol značné finančné pokuty za omeškanie. Spoločnosť SGL mala dodať v 14 dávkach počas 18 mesiacov, synchronizovaných s dokončením stavby každého poschodia -, čo znamená, že žiadna dávka nemohla doraziť skôr (obmedzené-úložisko na mieste) alebo neskoro (dôsledky zastavenia výstavby).
Výzva 4: Ekvivalentné pobrežné-korózne prostredie
Umiestnenie Varšavy v priemyselnom páse v kombinácii s blízkosťou projektu k riečnej vlhkosti a zimnému soleniu ciest si vyžadovalo korózny výkon zodpovedajúci kategórii C4 (ISO 12944) -, ktorá sa zvyčajne používa v pobrežných priemyselných prostrediach.
Riešenie SGL
Systém 1: Jednotná hliníková závesová stena (fasády veží)
Špecifikovaný systém: SGL UCW-3500 Unitized Curtain Wall System
| Parameter | Špecifikácia |
|---|---|
| Rozmer modulu | 1 500 mm × 2 850 mm (jednotka od podlahy-po{5}}strop) |
| Materiál rámu | Hliník AA6063-T5, min. hrúbka steny 2,0 mm |
| Tepelná prestávka | 34 mm polyamidový tepelný mostík (Ensinger Insulbar) |
| Zasklenie | Jednotky s trojitým{0}}sklom: 6 mm / 20 mm argón / 4 mm / 16 mm argón / 6 mm |
| Nízka-E vrstva | Guardian ClimaGuard Premium 2T (ug=0.5 W/m²K) |
| Uw (rám + sklo) | 0,89 W/m²K (testované podľa EN ISO 10077-2) |
| Priepustnosť vzduchu | Trieda 4 (EN 12207) |
| Vodotesnosť | Trieda E1200 (EN 12208) |
| Odolnosť proti vetru | Trieda C5 (EN 12210) - testované na +3.2 kPa / -4,8 kPa |
| Povrchová úprava | Prášková farba RAL 7016 antracitovo sivá, 80–100 mikrónov, Qualicoat Trieda 2 |
| Hodnotenie korózie | Vyhovuje norme ISO 12944 C4 |
Celková dodávka predsteny: 4 214 združených modulov pokrývajúcich 9 680 m² fasádnej plochy.

Systém 2: Hliníkové tepelne rozbité okná (pódium a vnútorné jadrá)
Pre 4-poschodové obchodné a kancelárske úrovne pódia a presklenie všetkých vnútorných priečok dodala spoločnosť SGLKrídlo a pevný okenný systém AL-860TB:
- Hodnota U-: 1,08 W/m²K (s dvojitým sklom)
- Hĺbka rámu: 86 mm s 28 mm polyamidovou tepelnou izoláciou
- Konfigurácie otvárania: Pevný, horný-závesný vetrací otvor, paralelný vetrací otvor
- Zasklenie: 4/16 argón/4 dvojité zasklenie, Guardian SN72 Low-E
- Množstvo: 847 okenných jednotiek v 11 konfiguráciách


Systém 3: Oceľové bezpečnostné vstupné dvere RC3 (prístup do základnej a serverovej miestnosti)
Špecifikovaný systém: Oceľové bezpečnostné dvere SGL séria SD-RC3 a SD-RC4
| Parameter | Špecifikácia RC3 | Špecifikácia RC4 |
|---|---|---|
| Certifikácia | EN 1627:2011 RC3 | EN 1627:2011 RC4 |
| Skúšobné laboratórium | Institut für Fenstertechnik (ift) Rosenheim | ift Rosenheim |
| Hrúbka dverného krídla | 72 mm | 84 mm |
| Oceľové jadro | Oceľový plášť valcovaný za studena 3 mm- + jadro z voštinovej ocele | 4mm + vystužený oceľový rám |
| Systém zámkov | 5-bodový viacbodový zámok Mul-T-Lock + motorizovaná západka | 7-bodový + Abloy Protec² |
| Systém pántov | 5× anti-zvárané pánty | 7× vystužený zvar |
| Rám | 100 mm oceľový rám, 4 mm stena | 120 mm oceľový rám, 5 mm stena |
| Clona | 900×2100 mm (jednokrídlové) / 1600×2100 mm (dvojkrídlové-) | Rozmer 900×2100 mm |
| Dokončiť | Prášková farba RAL 7016 / 7021, C4 | Ako je uvedené |
| Množstvo | 164 jednotiek | 16 jednotiek |

Systém 4: Hliníkové skladacie vstupné systémy (lobby)
Dvojité vežové lobby každá vyžadovala a12 metrov široká skladacia sklenená vstupná stena- ukážkový architektonický prvok vyžadujúci vlastné inžinierstvo:
- Systém: Systém skladacích dverí SGL FD-80
- Šírka otvoru: 12 000 mm na vežu
- Modul: 9 panelov × 1 333 mm na vežu
- Sklo: 12 mm tvrdený laminát (6+0.76PVB+6), číre
- Prevádzka: Motorizovaná (Dorma Agile 150) s manuálnym ovládaním
- Rám: 80 mm hliník, prášková farba RAL 9005
- Certifikácia zaťaženia vetrom: EN 12210 Trieda C2

Hlavné body implementácie
Integrácia kontroly kvality-na úrovni výroby
Vzhľadom na rozsah projektu spoločnosť SGL zaviedla vyhradený protokol na zabezpečenie kvality, ktorý odzrkadľuje systém riadenia výstavby v súlade s normou ISO 9001:
- Každý modul závesovej steny bol vo výrobe- označený kódom QR, ktorý odkazoval na záznamy o testoch, dátum výroby, číslo šarže zasklenia a referenciu šarže práškového náteru
- Inšpekčné správy boli zdieľané s nezávislým technickým audítorom projektu (ITA) prostredníctvom zdieľanej integrácie modelu BIM
- V rámci 4 214-dodávky modulov - sa nezaznamenali žiadne prípady prepracovania, čo je výsledok pripisovaný testovaniu termocyklov spoločnosti SGL vo výrobe 2 % modulov na dávku
Vykonanie fázového doručenia
| Dodávka | Obsah | Týždeň doručenia | Stavebná podlaha |
|---|---|---|---|
| Dávka 1 | Pódiové vchodové systémy + dvere RC4 | 4. týždeň | Pódiová úroveň 1 |
| Dávka 2–3 | Veža A poschodia 1–6 predstena | 8.–12. týždeň | Veža A L1–L6 |
| Dávka 4-5 | Veža B poschodia 1–6 + jadrové dvere L1–8 | 14.–18. týždeň | Veža B L1–L6 |
| Dávka 6-10 | Veža A & B poschodia 7–16 | 20.–36. týždeň | Stred-vysoké poschodia |
| Dávka 11-14 | 17. poschodie – 22 + | 40.–52. týždeň | Horné poschodia |
Všetkých 14 dodávok bolo dokončených podľa plánu. Nulové oneskorenia kritickej cesty, ktoré možno pripísať dodávke SGL.
Technická podpora na{0}stránke
Spoločnosť SGL nasadila na-stránku dvoch rezidentných technických poradcov od 4. do 54. týždňa na podporu:
- Návod na inštaláciu zjednoteného modulu (vlastná metóda inštalácie SGL)
- Kontrola kvality zasklenia-na mieste
- Uvedenie kovania do prevádzky všetkých 180 bezpečnostných dverí
- Príprava-konfigurácie dokumentácie a príručiek O&M
Výsledky projektu
| Ukazovateľ výkonu | Cieľ | Dosiahnuté |
|---|---|---|
| Uw závesová stena (testované-na mieste) | Menšia alebo rovná 1,3 W/m²K | 0.91 W/m²K |
| Uw okná (testované{0}}na mieste) | Menšia alebo rovná 1,1 W/m²K | 1.05 W/m²K |
| Test priepustnosti vzduchu (EN 13829) | Absolvujte triedu A | Vstup do triedy A - |
| Skúška vodotesnosti | Žiadne netesnosti pri 600 Pa | Žiadne netesnosti pri 900 Pa |
| Certifikácia bezpečnostných dverí | RC3 všetky jadrové dvere | RC3 potvrdené + trezor RC4 |
| Rýchlosť doručenia-načas | 100% | 100 % - všetkých 14 šarží |
| Miera chybovosti inštalácie | <0.5% modules | 0,11 % (5 modulov prerobených) |
| Kreditný príspevok BREEAM | Kredity za fasádu | Prispelo 6 BREEAM kreditov |

Vynikajúca certifikácia BREEAM
Firemný areál Vistula dosiaholBREEAM Výbornepo praktickom dokončení - najvyššie hodnotenie BREEAM udelené komerčnému projektu v Poľsku v roku 2025. Fasádne systémy SGL priamo prispeli k 6 kreditom BREEAM v kategóriách energie (Ene 01, Ene 04) a materiálov (Mat 01, Mat 03), najmä prostredníctvom:
- Hliník s vysokým obsahom recyklovaného materiálu (73 % recyklovaného materiálu)
- Preukázaný tepelný výkon znižuje spotrebu energie v budove o 23 % v porovnaní s referenčným prípadom WT 2021
- Práškový náter Qualicoat triedy 2, ktorý eliminuje rozpúšťadlá-vylučujúce VOC
Posudok klienta
„Schopnosť SGL skonštruovať závesový systém dosahujúci 0,89 W/m²K v rozsahu dvoch 22-poschodových veží - pri súčasnom dodaní certifikovaného oceľového dverového systému RC3/RC4 - demonštrovala technickú šírku, ktorú sme nevideli u jediného-dodávateľa zdroja. kritické oneskorenie pri postupnom dodaní bolo 14, úprimne dve série: v celom mieste na mieste Tento projekt upevnil spoločnosť SGL ako nášho preferovaného dodávateľa okien pre náš európsky plynovod."
- Vedúci obstarávania, Pan-European Real Estate Development Group (meno bolo utajené na žiadosť klienta)
Kľúčové faktory úspechu
- Zásobovanie jedným-zdrojom: Koordinácia závesových stien, okien a bezpečnostných dverí prostredníctvom jedného dodávateľa odstránila problémy s medzi{0}}systémovou kompatibilitou a zjednodušila riadenie dodávateľského reťazca projektu.
- Pred-certifikácia vo veľkom rozsahu: Oceľové dverové systémy SGL RC3/RC4 dorazili vopred-certifikované s testovacou dokumentáciou ift Rosenheim -, čo eliminuje potrebu testovania na mieste-alebo treťou{5}}stranou, čo by do programu bezpečnostných dverí pridalo 6 až 8 týždňov.
- BIM-integrovaná správa doručenia: Integrácia s modelom BIM projektu umožnila plánovanie dodávok na{0}}úrovni, ktoré zodpovedalo postupnosti výstavby, čím sa eliminovali-obmedzenia úložiska na mieste a chránili všetky moduly pred poškodením na mieste.
- Technické poradenstvo pre obyvateľov: Technický personál SGL na mieste-počas fázy inštalácie skrátil čas odozvy RFI (request for Information) z typického priemyselného štandardu 3 až 5 dní na rozlíšenie v rovnaký-deň, čím sa zachovala rýchlosť inštalácie.
O dverách a oknách SGL
SGL je špecializovaný výrobca hliníkových, oceľových a plastových okien a dverí pre komerčné a{0}}kvalitné rezidenčné projekty na celom svete. S výrobnými zariadeniami certifikovanými podľa ISO 9001:2015 a špecializovaným exportným tímom, ktorý slúži Európe, Severnej Amerike, Strednému východu a Strednej Ázii, SGL podporuje projekty od špecifikácie až po technickú službu po{4}}inštalácii.
Máte záujem o podobný projekt?Náš obchodný tím poskytuje:
- Podpora technickej špecifikácie
- Certifikovaný návod na výber systému
- Ceny špecifické pre projekt-do 5 pracovných dní
Súvisiace produkty: Systémy záclonových stien SGL | Oceľové bezpečnostné dvere SGL | Hliníkové okná SGL
Súvisiace prípadové štúdie:Obytný komplex Kazachstan|Riešenia-výškových okien
Kontaktovať: Požiadajte o konzultáciu komerčného projektu







